Wi-Fi w sieci TELENET

Bezprzewodowy dostęp do Internetu jest obecnie nieodzownym elementem otaczającej nas rzeczywistości. W sieci TELENET możesz cieszyć się połączeniem stabilnego, szybkiego dostępu przewodowego oraz wolnością i wygodą korzystania z dostępu bezprzewodowego w opcji Wi-Fi Standard lub Wi-Fi Premium.

Wi-Fi Standard Wi-Fi Standard to dostęp bezprzewodowy realizowany z wykorzystaniem częstotliwości 2,4GHz i technologii Wi-Fi 802.11b/g/n, która obsługiwana jest przez wszystkie urządzenia bezprzewodowe.


Wi-Fi Premium Wi-Fi Premium to dostęp bezprzewodowy realizowany z wykorzystaniem jednocześnie dwóch częstotliwości – 2,4GHz i 5GHz. Pozwala to na obsługę w tym samym czasie zarówno starszej generacji urządzeń bezprzewodowych wykorzystujących częstotliwość 2,4GHz i technologię
Wi-Fi 802.11b/g/n oraz nowoczesnych laptopów, tabletów i smartfonów obsługujących częstotliwość 5GHz i technologię 802.11 a/n/ac.
Transmisja w paśmie 5GHz jest szybsza, stabilniejsza oraz mniej zakłócona przez inne urządzenia bezprzewodowe, co przekłada się na wyższy komfort pracy oraz lepszą jakość transmisji.

Usługa Wi-Fi Premium dostępna jest w wybranych pakietach internetu światłowodowego lub internetu światłowodowego z telewizją .
5Ghz ≠ 5G
Informujemy, że częstotliwość 5Ghz nie jest tym samym co technologia 5G.
5GHz dotyczy częstotliwości wykorzystywanej przez router Wi-Fi, natomiast 5G to technologia sieci komórkowej.