Wi-Fi Calling oraz VoLTE w ofercie telefonii komórkowej
12.03.2021 14:11

Z przyjemnością informujemy o wprowadzeniu usługi WiFi Calling oraz VoLTE dla wszystkich Abonentów telefonii komórkowej.

WiFi Calling to usługa umożliwiająca prowadzenie rozmów telefonicznych oraz wysyłanie SMS'ów nawet przy braku zasięgu sieci komórkowej. Wystarczy, że jest dostępne WiFi. W dużej mierze rozwiązuje to problem z brakiem zasięgu w niektórych pomieszczeniach np. biurach.

Połączenie się z siecią WiFi w dowolnym miejscu na świecie umożliwia obniżenie kosztów za wykonanie połączeń. Połączenia są traktowane jak z Polski. Odebranie połączenia jest bezpłatne. Nie ma potrzeby instalowania dodatkowej aplikacji, żeby rozmawiać przez sieć WiFi. Funkcja ta znajduje się w ustawieniach telefonu. Usługa została włączona dla wszystkich Abonentów, warunkiem skorzystania z niej jest użytkowanie przez Abonenta telefonu wspierającego WiFi Calling.

Uruchomiliśmy również dla Państwa usługę VoLTE, (Voice over LTE). Jest to nowoczesna technologia realizowania połączeń głosowych w technologii LTE, która dotychczas realizowała tylko transmisję danych. Dzięki VoLTE zyskujesz lepszą jakość dźwięku oraz skrócenie czasu zestawienia połączenia z wybranym rozmówcą.

Jak włączyć funkcję WiFi Calling?
Android: Poprzez włączenie opcji „Połączenia przez Wi-Fi” w ustawieniach telefonu.
iOS (iPhone): Poprzez włączenie w telefonie funkcji o nazwie „Rozmowy przez Wi-Fi” znajdującej się w zakładce „Ustawienia” w sekcji „Telefon”.